O nas

 • Początki

  Początki sięgają roku 1981, kiedy to powstaje firma rodzinna Zakład Instalacji Sanitarnych i Ogrzewania, Janusza Rakowskiego. Pełnomocnikiem firmy zostaje Wieńczysław Rakowski.

  Działalność zakładu obejmowała usługi instalacji sanitarnych C.O. i wod-kan na terenie Murowanej Gośliny oraz Poznania.

 • Wieńczysław Rakowski

  Trzy lata później, Wieńczysław Rakowski zakłada firmę o działalności usługowej, remontowo-budowlanej, która błyskawicznie odnajduje się na rynku, z każdym rokiem powiększając grono zadowolonych klientów.

 • ul. Storczykowa

  W roku 1991 wybudowany i oddany do użytku zostaje duży obiekt usługowo-handlowy przy ul. Storczykowej.

 • Handel

  Rok 1997 przynosi poszerzenie działalności usługowej zakładu o handel.

 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "ADAM"

  W roku 2002 firma zmienia nazwę na "Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "ADAM", co zbiega się z nawiązaniem współpracy z siecią Składów Budowlanych VOX. Działalność gospodarcza prowadzona jest już w dwóch punktach: reprezentacyjnym sklepie na Rynku Murowanej Gośliny oraz we własnym obiekcie przy ulicy Storczykowej. Rozwój firmy zyskuje na dynamice, czego skutkiem są atrakcyjne umowy na usługi ogólnobudowlane. Zakład zwiększa zatrudnienie, systematycznie rozbudowywane jest zaplecze sprzętowe.

 • ul. Morelowa

  Rok 2007 przynosi kolejne zmiany. Na ulicy Morelowej powstaje atrakcyjnie umiejscowiony obiekt handlowy o powierzchni ok. 300m2, w którym dotychczasowy asortyment (drzwi, okna, panele podłogowe) zostaje poszerzony o rolety zewnętrzne, rolety wewnętrzne a także płytki ceramiczne.

 • Rozwój

  W czerwcu 2008 roku oficjalnie otwarty zostaje punkt handlowy przy ulicy Morelowej 2. P.P.H.U. "ADAM" dalej się rozwija, czego owocami są kolejne zrealizowane przedsięwzięcia budowlane oraz wzrost zatrudnienia.

  W przyszłości firma zamierza skoncentrować swe działania na inwestycjach na rynku nieruchomości budowlanych poprzez budowę i sprzedaż domów mieszkalnych.

 • Staromiejskie Centrum Handlowe Magdalenka

  Jesienią 2013 roku firma Adam oddała do użytku dwa obiekty handlowe nazwane Staromiejskie Centrum Handlowe Magdalenka w Murowanej Goślinie przy ulicy Wojska Polskiego 1, które stają się obiektami wynajmowanymi przez firmę Rossmann, Pepco oraz Aptekę i Optyka.